PROGRAM - Balony nad Krosnem
29.04.2016 (piątek) - Rynek
19.30 - Koncert zespołu Konwój
KONWÓJ to założony w 1987 r. w Krakowie zespół grający muzykę - ale nie tylko – country. Grupa regularnie bierze udział we wszystkich ważniejszych Piknikach Country: w Mrągowie, Lesku, Siemianowicach Śląskich, Bydgoszczy, Stargardzie Szczecińskim, Kielcach czy Dąbrowie Górniczej. Zespół wykonuje przede wszystkim repertuar country w prawie wszystkich jego odmianach: standard, western-swing, country-blues, pop, rock, nie zapominając o własnych, polskojęzycznych kompozycjach z tekstami Krisa Cedro.
W skład zespołu wchodzą:
Tomasz MAJCHRZAK - wokal, git.akustyczna Sylwia MAJKA - wokal, skrzypce Andrzej BISZTYGA - git.elektryczna Andrzej MARCINOWSKI - git.basowa
21.00 - Prezentacja załóg oraz uroczyste otwarcie XVII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych i XXXII Balonowych Mistrzostw Polski
30.04.2016 r. (sobota) - Lotnisko
6.00 i 18.00 - Konkurencje balonowe* 12.00 - Turniej Klas Mundurowych Munduriada 2016 zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie.
Turniej klas mundurowych z powiatu krośnieńskiego i jasielskiego. W przerwach pokazy sprzętu i wyposażenia Policji, Straży Granicznej, Służb Ochrony, pokazy ratownictwa młodzieży z klasy ratowniczej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 (Naftówka).
Hip Hop Day:
12.00 - Graffiti Jam
17.00 - Koncerty:
Homex + DJ Noriz
DJ Noriz - dj/turntablista, którego historia zaczęła się w 2000 roku od pożyczonej Unitry podłączonej do wieży, na której robił swoje pierwsze baby skrecze. Startował w zawodach Dj'skich ITF, Rodec Scratch Challenge, IDA i kilku innych Scratch Bitwach. Jego sety są przepełnione esencją Rapowego brzmienia lat 90tych, zmixowane z Nufunkowo Mashup’owym stylem, wracając do oryginalnych Funkowych Break'ów lat 70'tych.
Zagrał setki niezapomnianych imprez w całej Polsce na rożnego typu imprezach i koncertach, na których supportował wielu znanych Raperów. Razem z DJ NoOne'm , Tmkbeatz i Bartox'em tworzą ekipę "Diggity Crew" - czyli połączenie DJ'ingu, beatmakingu i beatboxu.
W 2011 roku zdobył 3 miejsce w Mistrzostwach Polski IDA w kategorii „Technical”. DJ Noriz jest jednym z Asów Aptaun Support, inicjatywy przygotowanej przez wytwórnie Aptaun Records. Aktualnie jest etatowym dj'em koncertowym Pyskatego. Koncertuje również z Borixonem oraz Quebonafide. Homex to pochodzący z Łańcuta raper, bardzo wszechstronny i prawie samowystarczalny. Nie stroni jednak od współpracy z innymi muzykami, czego dowodem jest współpraca z DJ-em Norizem.
Mielzky
Mielzky znany również jako Mielon, raper pochodzący ze Starogardu Gdańskiego, mieszkający w Trójmieście. Członek formacji Lavoholics. Ma na swoim koncie trzy płyty wydane nakładem Szpadyzor Records. Pierwsza z nich to wydawnictwo z 2012 roku pt. „Silny jak nigdy wkurwiony jak zwykle” na której za muzykę prawie w całości odpowiedzialny jest duet producencki The Returners, gościnnie udzielili się natomiast tacy raperzy jak: donGURALesko, Bonson, Diox czy też RakRaczej (DwaZera).
Debiutancki krążek został bardzo dobrze przyjęty wsród krytyków jak i słuchaczy. Druga z solowych płyt nosi tytuł „1.5” i gościnnie wystąpił na niej Pezet. Album również był dostępny na winylu w limitowanym nakładzie 300 sztuk. Mielzky w tej chwili promuje projekt ze znanym z kolektywu Ortega Cartel producentem - patr00. „Miejski Patrol” pojawił się na rynku w kwietniu 2015 roku i został bardzo ciepło przyjęty przez fanów. Album w wersji winylowej wyprzedał się w ciągu kilku dni.
Kuba Knap
Kuba Knap to mistrz „country rap tunes”, ale nie tylko. Potrafi sadzić zwrotki na funkowych bitach, nowoczesnych bangerach jak i ulicznych bum bapach.Zafascynowany teksańską niespiesznością i kalifornijskim słońcem wyróżnia się wśród rodzimych hiphopowców. I choć większość historii, które opowiada - o lenistwie, niepasujących do niego trzpiotkach, przeciągniętym dorastaniu i że ogólnie „nie jest z tych, którym się spieszy na metro" - siedzi najlepiej na lepkich, down-tempowych bitach. Knap potrafi poskromić też breakbeat.
Raper pochodzi z artystycznej rodziny i luz ma w genach - często zaprasza swoją mamę malarkę na koncerty, gdzie siostra fotografka robi mu zdjęcia. Kuba Knap ma na koncie podziemny CD „Bez nerwów, bez złudzeń”, pełnoprawny debiut „Lecę, chwila, spadam” wysoko oceniony zarówno przez recenzentów. jak i słuchaczy oraz genialnie brzmiący najnowszy album - „Ludzie mówią różne rzeczy”.
KęKę
Reprezentant Radomia narobił szumu albumem „Takie Rzeczy”, który ukazał się w 2013 roku, nakładem PROSTO Label. W świecie pełnym nijakich i skrojonych pod medialny szablon rapowych debiutantów mocno wyróżniał się i przykuwał uwagę.
Po sukcesie pierwszej płyty, która uzyskała status złotej i ponad dwunastu miesiącach w trasie, wrócił z kolejnym albumem, który już po miesiącu okrył się złotem a obecnie zbliża się do platyny. „Nowe Rzeczy” to opowieść o wychodzeniu z nałogu i uczeniu się na nowo, jak ogarnąć codzienność. KęKę nie poucza, choć mówi o sprawach ważnych swoim niezmiennie szorstkim, dosadnym i nieubarwionym frazesami językiem. Na płycie nie brakuje jednak lżejszych tematów.
Łona, Webber & The Pimps
Łona i Webber to pochodzący ze Szczecina duet, w skład którego wchodzą raper Adam „Łona” Zieliński i producent Andrzej „Webber” Mikosz. W zeszłym roku minęło okrągłe dziesięć lat od wydania płyty „Koniec żartów” – oficjalnego debiutu, który ukazał się nakładem cenionej wytwórni Asfalt Records, znanej z wydawania ambitnej odmiany hiphopu. Już przy okazji pierwszego albumu, środowisko fanów i krytyków muzycznych zwróciło uwagę na niebanalny styl Łony, przepełniony inteligentnym humorem oraz na produkcje Webbera, ze smakiem nawiązujące do klasycznej nowojorskiej stylistyki, jednocześnie swobodnie czerpiące z analogowej syntezy.
Niewątpliwie największym jak dotąd sukcesem szczecinian jest płyta „Cztery i pół”, wydana przez nich w 2011 r., we własnej wytwórni Dobrzewiesz. Zawarte na niej nagrania dobitnie odzwierciedlają, że od debiutu zdążyła już minąć dekada: Łona, komentując kąśliwie acz subtelnie rzeczywistość swojego pokolenia, prezentuje nową w polskim hip hopie jakość wykorzystywania języka polskiego. Natomiast Webber, operując dźwiękiem w sposób przemyślany i oszczędny, tworzy unikalne kompozycje utrzymane w duchu hiphopowym, nie pozbawione jednak elementów nowoczesnej elektroniki.
Kipiące sceniczną energią koncerty Łony i Webbera od wielu lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Warto zwrócić uwagę również na koncertowy projekt Łona & The Pimps, w ramach którego Łonie na scenie towarzyszą instrumentaliści wykonujący muzykę Webbera w całkowicie nowych aranżacjach. Brzmienie żywych instrumentów stanowi rzadko spotykane w polskim środowisku hiphopowym urozmaicenie. W skład grupy The Pimps wchodzą: Jose Manuel Alban Juarez (perkusja), Michał Kowalski (instrumenty klawiszowe), Daniel Popiałkiewicz (gitara) i Maciej Kałka (bas). Za muzykę odpowiedzialni są: Uraz, Lanek, SherlOck, DonDe, Matheo, MilionBeats, Pawbeats, Johnny Beats.
01.05.2016 r. (niedziela) - Lotnisko
6.00 i 18.00 - Konkurencje balonowe*
17.00 - Koncerty:
Arcane Cathedral
Zespół powstał z inicjatywy perkusisty Artura Janiszewskiego w 2014 roku. Do składu dołączyli byli muzycy zespołu Nocturnal Light: Lena Filipowicz (klawisze), Wojtek "Frost" Mróz (gitara/growl) i Paweł Serwatka (bas).
Grupa rozpoczęła tworzenie autorskiego materiału oraz poszukiwanie odpowiedniej wokalistki i drugiego gitarzysty.Po roszadach personalnych oraz dołączeniu do składu wokalistki Natalii Zajdel zespół rozpoczął pracę nad debiutanckim teledyskiem i płytą o tytule "Shivers".
MoshMachine
Pomysł na MoshMachine zrodził się w głowach dwóch grajków, wioślarza - Mielonego i porykującego - Kosy początkiem 2015 r. Do składu szybko dołączyli starszy garowy - Smoła i kolejny wioślarz - Yuri, i w tym składzie zespół rozpoczął pierwsze próby. Szybko z zespołu odszedł Tomasz "Mielony" Świerad.
Natomiast do współpracy dał się namówić basman - Linda oraz mający tłuc po dodatkowych perkusjonaliach - Marshal. Zadecydowano też o poszukiwaniach drugiej gity i na to miejsce wskoczył - Dziubek. Takim składem, zespół zabrał się do pracy nad materiałem. Kompozycje są dziełem Yuriego i Smoły, natomiast warstwa tekstowa która jest w naszym rodzimym języku spoczęła na barkach Kosy. Muzyka którą dostaniecie od MM to wypadkowa wielu styli, każdy z członków bandu ma swoje inspiracje, gdzies istniał jako muzyk.
UTOPIA Utopia - to nasza pasja, hobby, sposób na spędzenie wolnego czasu. Gramy od 2013 roku, a w składzie mamy 7 wspaniałych, ambitnych i radosnych ludzi. W roku 2015 r. nagraliśmy pierwsze wyczekiwane demo TAM GDZIE DOCIERA WIATR - które zostało bardzo pozytywnie przyjęte.
Utwory z naszego demo można było usłyszeć w regionalnym Radio Rzeszów, a 2 z nich dotarły na pierwsze miejsce PODKARPACKIEJ SCENY PRZEBOJÓW. Gramy muzykę klimatyczną dzięki zestawieniu 2 klawiszy idealnie się uzupełniających i bardzo mocno kąsających gitar. W chwili obecnej pracujemy nad kolejną płytą którą zamierzamy nagrywać jesienią - informują muzycy.
Sztywny Pal Azji
Początki działalności zespołu sięgają końca 1985 roku, kiedy to grupa przyjaciół postanowiła wspólnie spędzić wakacje, grając własne piosenki na deptakach Trójmiasta. Wtedy to powstały pierwsze utwory zespołu, m.in. "Rock'and'rollowy robak", "Europa i Azja", czy "Wieża radości, wieża samotności". Publicznie zespół zadebiutował w marcu 1986 roku w Nowohuckim Centrum Kultury w składzie: Jarosław Kisiński, Leszek Nowak, Paweł Nazimek, Janusz Deda oraz Andrzej Turek.
W tym samym roku na Festiwalu w Jarocinie grupa odniosła swój pierwszy sukces kwalifikując się do „złotej dziesiątki” i zajmując drugie miejsce w głosowaniu festiwalowej publiczności. Natomiast piosenka "Nasze reggae" stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Przez lata Sztywny Pal Azji koncertował, wydawał płyty, a na nich przeboje. Jednak w 2014 roku największy przebój zespołu – "Wieża radości, wieża samotności" uzyskał pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki. Dzień później na antenie polskiego radia Jarek Kisiński zapowiedział trasę koncertową "Pierwszy skład gra pierwszą płytę Europa i Azja”. W lipcu ukazał się singiel promujący trasę pod tytułem "Na moim strychu”. Utwór ten zaśpiewał Leszek Nowak. W marcu 2015 roku grupa wydała kolejny nowy utwór zaśpiewany również przez Leszka Nowaka, zatytułowany "Piękna dekada samobójców". Obecnie zespół pracuje nad nową płytą.
Sarsa
SARSA to grająca na instrumentach klawiszowych oraz ukulele kompozytorka i autorka tekstów. Jest laureatką licznych konkursów muzycznych, a jej projekty: Fluktua, TakloopNie, SarsaParilla, Emma Nuci Organic, to tylko niektóre z zakorzenionych w szeroko pojętej muzyce alternatywnej.
Wciąż eksperymentuje z muzyką od jazzu przez poezję śpiewaną, aż po alternatywnego rocka i muzykę elektroniczną.Jej charakterystyczny wokal stylistycznie stawiany jest obok głosów Dolores O’Riordan z The Cranberries, Florence Welch z Florence And The Machine, Sia, CocoRosie.
02.05.2016 r. (poniedziałek) - Lotnisko
6.00 i 18.00 - Konkurencje balonowe* 17.00 - Koncerty:
Error 404
Ten pochodzący z Sokołowa Małopolskiego zespół gra szeroko pojętego rocka. Choć istnieją krótko, to od samego początku przygotowują i prezentują repertuar, który podoba się wielu. Czy popełnią jakiś błąd? Usłyszymy.
Inity Sounds
Zespół Inity Sounds powstał w lutym 2014 roku. Gramy muzykę Reggae/Ska. Skład zespołu liczy 8 osób. Wykonujemy tylko i wyłącznie naszą autorską muzykę. W zeszłym roku zdobyliśmy pierwsze miejsce w konkursie studenckich zespołów "Kill Me With The Music" co dało nam możliwość wystąpienia na scenie amfiteatru w Opolu. Ponadto mamy na koncie dorobek koncertowy w postaci zagranych wielu koncertów klubowo-plenerowych oraz liczne prezentacje przed krajowymi i zagranicznymi artystami - mówią muzycy.
Farben Lehre
Zespół FARBEN LEHRE powstał we wrześniu 1986 roku i od tamtego czasu wydał 11 płyt studyjnych. Od wielu lat grupa bardzo dużo koncertuje w Polsce i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, U.K.Subs czy G.B.H. Żywiołowe koncerty zawsze grane „na maksa” to bez wątpienia znak rozpoznawczy Farben Lehre. Muzyka, którą wykonują jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem.
SKŁAD: Wojciech Wojda – wokal, teksty Konrad Wojda – gitara, wokal Filip Grodzicki – gitara basowa Adam Mikołajewski – perkusja
Red Lips
Na szerokie wody muzycznego świata wypłynęli w 2013 roku, szturmem podbijając większość polskich stacji radiowych piosenką „To co nam było”. Gdy kolejne single z debiutanckiego albumu osiągały czołowe notowania na listach przebojów, rzucili dotychczasową pracę, by zająć się wyłącznie muzyką. Liczba fanów rosła w tym czasie lawinowo, a wraz z nią popularność piosenek RED LIPS. Na samym tylko YouTube w ciągu roku liczba odtworzeń przekroczyła 25 mln.
Telefony dzwoniły nieustannie, z każdym dniem pojawiały się nowe propozycje, w efekcie czego RED LIPS zagrali na koncertach Eska Music Awards 2013, Sopot Top of The Top Festival 2013, Top Trendy 2014, na KFPP w Opolu i w ponad stu innych wyjątkowych miejscach. Zwieńczeniem tego fenomenalnego roku była nagroda TVP w postaci Superjedynki, w kategorii: „Super Przebój”.
Powrót do klasyki rocka, proste i melodyjne kompozycje oraz polskie teksty okazały się tym, czego szeroka polska publiczność potrzebuje najbardziej. Rockowe brzmienie lat 90, świeżość XXI wieku i ogromna żywiołowość, która na scenie osiąga imponujące rozmiary sprawiły, że ludzie pokochali RED LIPS. To jednak dopiero początek. Drugi, dojrzalszy i z pewnością pełen energii album grupy jest już w drodze…Rock’n’roll nie umarł! 03.05.2016 r. (wtorek) - Lotnisko
12.00 - 18.00 - Rodzinny piknik balonowy: pokazy, konkursy i zabawy, program estradowy dla najmłodszych w wykonaniu zespołu Siostry Wajs & Stonoga a także atrakcyjna plenerowa lekcja żeglarstwa z zespołem Klang *Konkurencje balonowe (30.04 - 02.05.2016, godz. 6.00 i 18.00) są uzależnione od warunków atmosferycznych. Miejsce startu jest ustalane na bieżąco przed rozpoczęciem poszczególnych konkurencji przez Dyrektora Sportowego Zawodów
Plenerowa lekcja żeglarstwa z zespołem Klang
Statyczna wystawa sprzętu latającego i podniebne atrakcje Aeroklubu Podkarpackiego
Wesołe miasteczko oraz punkty handlowe i gastronomiczne (30.04 - 02.05.2016 - 10.00 - 23.00, 03.05.2016 - 10.00 - 18.00)
Balony nad Krosnem to jedna z większych imprez organizowanych w regionie podczas majowego weekendu. W tym roku, ze względu na organizowane w Krośnie, Mistrzostwa Polski ma ona szczególny charakter. Koncerty gwiazd, pokazy lotnicze, wesołe miasteczko i inne przygotowane na majowy weekend atrakcje gromadzą na krośnieńskim lotnisku wielotysięczną publiczność. Wraz z nią, w okolicach lotniska pojawiają się tysiące samochodów i problemy z ich zaparkowaniem. Odpowiedzią na brak miejsc parkingowych są dwie „balonowe” linie autobusowe, kursujące na miejsce imprezy. Bezpłatna komunikacja co kwadrans Bezpłatne, autobusy kursować będą co piętnaście minut, na trasie od Starostwa Powiatowego do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Żwirki i Wigury. Jedna z dwóch linii przejeżdżać będzie przez miasto, druga, bezpośrednio na lotnisko: ul. Bieszczadzką i Podkarpacką czyli krośnieńską „obwodnicą”.
Zostaw samochód, jedź autobusem Przystanki specjalnych, „balonowych” linii zostały zlokalizowane w sąsiedztwie dużych parkingów i na dużych osiedlach co ma ułatwić dojazd nie tylko mieszkańcom miasta, ale osobom z jego okolic, które mogą dojechać do Krosna i zostawić samochód na jednym z parkingów, na który będą mogli później wrócić tym samym autobusem. Pierwsze autobusy odjadą ok. godz. 16.30 a ostatni kurs z lotniska planowany jest na godzinę 23.15. Do dyspozycji kierowców są m. in. parkingi:
- Przy ul. Bieszczadzkiej (okolice ZUS i banku PKO) – Autobus Balonowy 1 i 2
- W okolicy pomnika papieskiego (ul. Bieszczadzka) - Autobus Balonowy 1 i 2
- Przy tzw. „Rondzie” – ul. Powst. Warszawskich – Autobus Balonowy 2
- Przy ul. Okrzei (dojście do przystanku „Legionów Stadion”) – Autobus Balonowy 2
Linia autobusowe: Autobus Balonowy 1 – bezpośrednia: Starostwo Powiatowe I – Starostwo Powiatowe (naprzeciwko „Lasów Państwowych”) – Podkarpacka Cmentarz – Podkarpacka Guzikówka – Składowa – Żwirki i Wigury i z powrotem Autobus Balonowy 2: Starostwo Powiatowe I – Boh. Westerplatte PKP – Boh. Westerplatte – Powst. Śląskich – Powst. Warszawskich – Rondo – Staszica – Legionów – Legionów Stadion – Krakowska Cmentarz – Dworzec – Lniarska – Łukasiewicza DN – Łukasiewicza – Składowa – Żwirki i Wigury – Składowa – Podkarpacka Centrum – Podkarpacka Guzikówka – Podkarpacka Cmentarz – Starostwo Powiatowe
Zmiana organizacji ruchu
Przypominamy, że w okolicy lotniska obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Prosimy kierowców aby zwrócili szczególną uwagę na znaki drogowe i polecenia osób kierujących ruchem. Niektóre drogi będą drogami jednokierunkowymi, a wzdłuż drogi serwisowej równoległej do ul. Podkarpackiej zostaną wyznaczone miejsca parkingowe.
W okolicy lotniska zostaną zorganizowane parkingi płatne, które będą wskazywane przez służby porządkowe. Pojazdy zaparkowane w niedozwolonych miejscach, oraz utrudniające przejazd będą odholowane na koszt właścicieli. Przykładowy, całkowity koszt odholowania samochodu osobowego do 3,5 t wraz z opłatą parkingową to 473 zł.
Tekst i zdjecia : oficjalna strona miasta KROSNA |