Dzisiaj w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zręcinie był odpust. Mszy św. koncelebrowanej i homilię wygłosił zręciński rodak ks. Prałat dr Mieczysław Wolanin z Nowej Dęby.
W słowie skierowanym do wiernych mówiąc o dzisiejszym święcie, nawiązywał także do 100. lecia Niepodległości Polski. Zachęcał do czynienia dobra. Przestrzegał przed obojętnością ludzi wierzących na wszechobecne w dzisiejszym świecie zło. Dzisiaj nie wystarczy nie czynić zła - człowiek wierzący, chrześcijanin musi reagować na zło, musi je piętnować tak jak mówił bł ks. Popiełuszko - zło dobrem zwyciężać!
Musi także wiedzieć, że na pierwszym miejscu należy zawsze stawiać Boga, wtedy inne sprawy będą na swoich miejscach. Nie wolno, podkreślał, traktować Boga, jak kogoś, kto musi spełnić każde nasze życzenie czy zachciankę, ale należy mu być wdzięcznym za to co otrzymujemy, choćby za wolną Ojczyznę.
Jak co roku piękne wieńce przygotowali mieszkańcy Machnówki, Świerzowej Polskiej i Zręcina oraz Stowarzyszenie FIS ze Zręcina. W barwnych strojach przynieśli je do kościoła. Podczas uroczystej Mszy Świętej druhowie z OSP wystawili dwa poczty sztandarowe. Wszystkim dziękował ks. proboszcz dr Wacław Socha.
Starsi parafianie byli zadowoleni, że mogli wysłuchać kazania ks. Prałata dr Mieczysława Wolaninana na wszystkich porannych Mszach św., czyli tak, jak to miało miejsce, gdy proboszczem był ks. Łuksik i jeszcze krótko za ks. Moskala. Wtedy było regułą, że kazanie odpustowe było głoszone na wszystkich Mszach świętych, a nie tylko na „głównej” jak to w zwyczaju jest już od kilkudziesięciu lat.
Wspominali jak to dawniej, na odpusty przyjeżdżało dużo więcej niż dzisiaj księży, a wszyscy oni byli na całej Mszy świętej wypełniając ławki kalotorki i część prezbiterium przez co, jak mówią, główna Msza święta odpustowa była bardziej podniosła, bardziej uroczysta niż w dzisiejszych czasach, no i wiernych na tych Mszach św. było dużo więcej, bo i parafia zręcińska liczyła wtedy około 10 000 wiernych, a i samych wierzących, i praktykujących było więcej niż jest dzisiaj.