Film dokumentalny „Golenie Fryzjera” autorstwa dziennikarza kanału nSport Gabriela Waliszki wygrał IV Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Sportowych w kategorii reportaż. Podczas zakończonej w poniedziałek w Gdyni imprezy nominowane były jeszcze dwie inne produkcje nSport: kolejny film Waliszki „Przygód kilka Rafała Wilka” oraz reportaż Marcina Majewskiego „Alfabet Anity Włodarczyk”.
„To sukces całego kanału nSport. Pokazaliśmy, że potrafimy nie tylko świetnie obsługiwać mecze Ligi Mistrzów, ale i realizować ciekawe reportaże o kulisach polskiej piłki. Przy +Goleniu Fryzjera+ ręce maczali wydawcy, producenci, operatorzy, montażyści i szefostwo nSportu. Słowa uznania należą się mojej narzeczonej, którą nie wystraszyły nocne, tajemnicze telefony w trakcie realizowania materiału. Dwa miesiące pracy i dwieście przeprowadzonych rozmów dały efekty. Trzy festiwalowe nominacje dla kanału nSport w gronie prawie 200 produkcji z 30 krajów świata świadczą o jakości dziennikarskiej pracy naszej stacji. To po prostu duża klasa." – powiedział Gabriel Waliszko.
Głównym bohaterem reportażu „Golenie Fryzjera” jest Ryszard F., domniemany szef piłkarskiej mafii, noszący pseudonim „Fryzjer”. Mimo, że hasło „Fryzjer” wciąż budzi strach w środowisku piłkarskim i powoduje obawy przed mackami Ryszarda F., to autorowi reportażu udało się dotrzeć do kilkunastu świadków korupcji w polskim futbolu i namówić ich na występ przed kamerą.
W reportażu Waliszki sędziowie opowiadają o potężnych wpływach „Fryzjera”, obserwatorzy o metodach kupowania ludzi, a działacze zdradzają cenniki za ustawione mecze. Ryszard F. na początku lat 90-tych porzucił strzyżenie włosów dla golenia piłkarzy, trenerów, działaczy, sędziów i obserwatorów. Zaczynał jako menedżer w Amice Wronki. Ryszardowi F. prokuratura postawiła dotychczas 111 zarzutów związanych z korupcją. W kwietniu ubiegłego roku „Fryzjer” został nieprawomocnie skazany na 3,5 roku więzienia w procesie dotyczącym wątku korupcyjnego Arki Gdynia. 20 maja 2010 r. wrocławski sąd apelacyjny utrzymał wyrok 3,5 roku więzienia.
W tym roku do konkursu IV Międzynarodowego Festiwalu Filmów i Programów Sportowych nadesłano prawie 200 obrazów z 37 krajów. Spośród nich wyłoniono 30 najlepszych filmów i programów rywalizujących w sześciu kategoriach. Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Sportowych odbył się w Warszawie, ale gospodarzem dwóch kolejnych edycji była już Gdynia.